Nick:
Hasło:
FORUM
Strona Główna >> O grze Cities in Motion >> Ocena CiM 2
pio
Użytkownik
Dołączył: 12 sierpnia 2012
Skąd: Wrocław
Ulubiony pojazd: Konstal 102Na
Stary post 20 maja 2013 20:20
CiM 2 jest już w polsce ponad miesiąc, chciałbym więc posłuchać opinii na temat tej gry. Jeśli powtórzyłem wątek to proszę o poinformowanie mnie o tym. A propo tematu:

Moim zdaniem gra bardzo fajna - możliwość zatłoczonego pojazdu, rozkład jazdy, zajezdnie, przystanki na mostach, trolejbusy i cykl dzień - noc: te argumenty wpływają mocno na ocenę. Jednak płynność i brak możliwości poruszania się myszką trochę obiżają ocenę. Przydałby się też lepszy edytor map, chociaż opcja samodzielnej budowy jest bardzo fajna. Jedną z głównych wad gry jst budowa metra. Dla mnie to koszmar, więc na razie nie buduję. Bardzo fajne są też mapy początkowe. Gra wyglądem przypomina sim city. Ostatecznie moja ocena: 7,0/10. Wkrótce ocenię też, chociaż może trochę za poźno, CiM 1 i wtedy będziemy naprawdę wiezieli, która z części CiM jest lepsza.
Tom
Użytkownik
Dołączył: 6 kwietnia 2013
Wiek: 29
Skąd: Zabrze
Stary post 20 maja 2013 23:40
Mozna sie poruszac myszka, te opcje dał patch tylko to trzeba w ustawieniach wlaczyc.
lamv
Użytkownik
Dołączył: 5 kwietnia 2013
Stary post 21 maja 2013 13:24
Mi się za to gra po tygodniu znudziła.
Bezpośrednią przyczyną był niski poziom trudności. Brak problemu z gotówką po wybudowaniu metra, całkowicie odbierał mi jakąś przyjemność z gry.
Do tego dość monotonne otoczenie, brak budowli specjalnych: zabytków, znanych obiektów - powodował, że każde miasto wyglądało identycznie.
Do tego dochodzi brak logiki pasażerów.
Wzrost miasta również został skopany. Na nowej ulicy potrafiły mi wyrosnąć 3-4 szkoły obok siebie.
Mało pojazdów, brak ciekawych misji, nudy, nudy, nudy...

Z związku z tym jestem w stanie odsprzedać swoje konto steam z tą właśnie grą, po bardzo atrakcyjnej cenie 35 zł wraz z wykupionymi pojazdami dlc.
pozko
Użytkownik
Dołączył: 13 listopada 2011
Ulubiony pojazd: PCC
Stary post 21 maja 2013 18:14
Ja się przyznam, że też lekko znudzony dwójką wróciłem na próbę do jedynki i niestety na ten moment CiM1 jest ciekawsza od dwójki. Liczba modów jest w tej chwili tak duża (i ciągle przybywają nowe), że każdy może sobie tę grę skonfigurować do własnych upodobań. No i rozwój miasta na przestrzeni kilku epok jest o wiele ciekawszy niż tłuczenie ciągle tego samego taboru, które po jakimś czasie staje się nużące. Nie rekompensuje tego rozkład jazdy, bo w jedynce po zastosowaniu Vehicle managera i wielkich zajezdni można ,,ustawić'' sobie odpowiednią liczbę pojazdów w zadanych odstępach: np. linia ma 17 przystanków a ja chcę wypuścić 5 Konstali. Robię to np. tak: 1-wszy, 4-ty, 7-my, 10-ty i 13-ty pojazd to konstale. Pozostałe to ,,wypełniacze'' (obojętnie jakie tramwaje), które od razu po uruchomieniu linii wycofuję z powrotem do zajezdni. Proste? Proste. Resztę koledzy opisali wcześniej. Na razie poczekam na obiecane ,,wsparcie'' modowe dla CiM2.
Wenon
Użytkownik
Dołączył: 16 stycznia 2012
Wiek: 27
Skąd: Warszawa
Ulubiony pojazd: ikarus 280
Stary post 21 maja 2013 23:30
Szczeże mówiąc gra mi się jeszcze nie znudziła, pomimo że mam mało czasu na gry to do tej gry często wracam Podoba mi się system budowania metra, torów tramwajowych oraz to, że można miasta rozbudowywać, więc nie tylko zajmuje się komunikacją ale również i samym miastem by kierowcy stali w jak najmniejszych korkach rozbudowywując ulice, dodając nowe, poszerzając istniejące. Raz skusiłem się nawet na zbudowanie metra tramwajowego
Emir
Użytkownik
Dołączył: 15 października 2011
Wiek: 19
Skąd: Bartoszyce
Ulubiony pojazd: Neoplan N4416Ü
Stary post 22 maja 2013 17:51
Szczerze zawiodłem się na tej grze. Już od pewnego czasu się do niej nie dotykam. Jest to spowodowane tym, że gra jest monotonna, nudna i liniowa. Po chwili nic się w mieście nie dzieje. Każde miasto jest do siebie podobne, każde ma dzielnicę wieżowców, bloków oraz domków jednorodzinnych. Nie podoba mi się też edytor map. Ten w CiM1, pomimo tego, że mniej rozbudowany był... lepszy od obecnego. Generowanie budynków jest całkowicie nieprzydatne. Co mi po ulicy z 10 szkołami 12 magazynami, kilkunastoma blokami i 6 domkami obok siebie? Brakuje też wyznaczania w edytorze stref do generowania budynków tak jak w SimCity. Gra też ma plusy, które jednak są zbyt małe w porównaniu z minusami. CiM2 może być uratowane tylko przez mody na które z niecierpliwością czekam.
Strona Główna >> O grze Cities in Motion >> Ocena CiM 2

Zaloguj się lub zarejestruj by dodać nowy post!

NEWSY
Premiera CSL już 10 marca
Premiera gry już niespełna za 2 tygodnie. Do wyboru są dwie edycje: standardowa lub delux.
Cities: Skylines zapowiedziane
W dniu wczorajszym na targach Gamescom 2014 Paradox Interactive ujawnił nową produkcję Cities: Skylines.
15 sierpnia
Cities In Motion 2: European Vehicle Pack DLC
Po długim czasie oczekiwania doczekaliśmy sie kolejnego DLC. Tym razem będzie to 5 pojazdów europejski w skłąd których wchodzą 2 autobusy, tramwaj i 2 składy metra.
Players Choice Vehicle Pack - premiera 17.06.2014
Players Choice Vehicle Pack to DLC do Cities In Motion 2, zawierające pięć nowych środków transportu, wybranych przez graczy drogą głosowania. Rozszerzenie zawiera: tramwaj Tatra 4m, pociąg metra Capi
12 czerwca
Premiera DLC Cities in Motion 2: European Cities. Przecena na CIM1 & CIM2 wraz z dodatkami
Dziś debiutuje nowe rozszerzenie do Cities in Motion 2 zatytułowane European Cities. Z tej okazji przeceniamy \\\"jedynkę\\\" i \\\"dwójkę\\\" oraz wybrane DLC ? wszystkie gry objęte ofertą są dostępn
ARTYKUŁY
e-SimCity.pl - polski fansite serii Sim City! EuroTruck-SIM.pl - polski fansite Euro Truck Simulator 2
SONDA
Czy kupiłeś/kupisz drugą część Cities in Motion?
Tak, kupiłem/kupię od razu w chwili premiery 45%
Tak, planuję niebawem kupić 16%
Kupię, gdy nieco stanieje 15%
Nie zamierzam, ukradłem piracką wersję 11%
W ogóle nie zamierzam grać w CiM2 13%
Łącznie głosów 229
Zaloguj się lub zarejestruj, by oddać głos
© 2011-2012 Cities-in-Motion.pl gfx by LESZ3u